English French Italian German Russian Spanish
כניסה לשותפים כניסה ללקוחות
:שם משתמש
:הכנס סיסמא
לקוח/מפרסם, נשמח לעמוד לרשותך!
יורם לימודים בע"מ (מקבוצת וואלה!)
טלפון: 03-7174413 פקס: 03-7174425
צור קשר אודות תוכן ומוצרים נתונים ורייטינג אפשרויות הפרסום ברנז'ה
היעבב ןילמרה טרואמ םיטנדוטסה
יום שני, 16 בפברואר 2015, 16:37 לאנתנ סדה :תאמ
?וישכע םישוע המ זא ,וקיספהש ראותה ותוא תא םידמלמ ללכב וא ברע ידומיל םירשפאמ תודסומה לכ אל ןכש ,יפולח דסומ אוצמל םישקתמ םיטנדוטסה רשאכ ,בורקה עובשה ףוסב רגסיהל היופצ ןילמרה טרוא תללכמ
:עוד בכתבה
הסטודנטים מאורט הרמלין בבעיה
(בוקולופ ירטימיד -'צ) םמצע תא םישפחמ ןיידע ןילמרה טרואב םיטנדוטסה ,ןוחטיב תשר הסרפנש תורמל
לפני פחות מחודש הודיעה המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) על סגירת מכללת אורט הרמלין, מאז עלו תהיות בנוגע לגורל הסטודנטים.

במהלך השבוע שעבר פרסמה המל"ג הודעה לפיה מכללת אורט הרמלין תיסגר בתאריך 21.2.15. בין היתר, נודע לסטודנטים כי יוכלו להמשיך את לימודים במכללת אורט בראודה בהתאם להסכם רשת הביטחון, וכן בשלושה מוסדות נוספים: מכללת אפקה, מכללת רופין ואוניברסיטת אריאל.

אולם למרות רשת הביטחון וכתב ההתחייבות מהמוסדות הרשומים מעלה, הסטודנטים נתקלים בקשיים ועדיין לא יודעים היכן ילמדו וכמה קורסים יהיה עליהם להשלים.

תינשב םיסרוקה םתוא תא ודמלי םיטנדוטסה :ןמתסמ
מסתמן: הסטודנטים ילמדו את אותם הקורסים בשנית
(םידומיל םרוי -'צ)םיטנדוטסה לכ םע הביטמ אל הדוארב טרוא לש ןוחטיבה תשר
הסטודנטים במכללת אורט הרמלין, שנמצאים כעת בסיומה של תקופת המבחנים תוהים מה יעלה בגורל העתיד האקדמי שלהם. "תוכנית הלימודים במכללת אורט הרמלין אינה זהה לתוכניות הלימודים במוסדות האקדמיים האחרים, כך שגם אם יקבלו אותי, אצטרך להשלים קורסים נוספים", משתפת צליל בר נוי (27), סטודנטית ללימודי הנדסה רפואית.

"זאת טרחה", מוסיף עידן הרשליקוביץ (25), סטודנט ללימודי הנדסת מכונות, "זה לעשות את אותו הקורס פעם נוספת רק בצורה שונה, אני גם לא יודע האם הקורסים האלו יהיו בתשלום".

"אמרו לנו שלא וודאי שיקבלו את כל הקורסים שלמדנו. כל אחד צריך להגיש את גיליון הציונים שלו בנפרד ורק אז הם יתנו תשובה אילו קורסים הם מקבלים ואיזה הם לא", מפרט נדב (33) סטודנט ללימודי הנדסת מכונות.

"םוניהיג ירודמ העבש רובעל ונל םינתונ"
(shutterstock -'צ) ?וידומיל תא ךישמי םיטנדוטסהמ דחא לכ הפיא
מלבד העובדה שככל הנראה יתבקשו הסטודנטים מאורט הרמלין לעבור את אותם הקורסים בשנית, הם נתקלים בקשיים במציאת מוסד חלופי רלוונטי עבורם.

ניר (33), גר ביבנה ולכן מכללת אורט בראודה אינה רלוונטית עבורו, "לא אסע עד לכרמיאל, אין טעם בזה, מה גם שאין שם לימודי ערב".

גם המוסדות האחרים לא כל כך עוזרים לו. "ברופין אין הנדסת מכונות, באפקה יש אבל אלו לימודים משולבים ובאוניברסיטת אריאל אין הנדסת מכונות אלא לימודי מכטרוניקה, וגם לימודי הערב מותנים במינימום של 25 סטודנטים".

ניר הוא לא היחידי שנתקל בקשיים האלו, הרשליקוביץ שגר בכפר הרואה, נאלץ לוותר על הלימודים באוניברסיטת אריאל, "זה יותר משעה ורבע נסיעה לכל כיוון, זאת טרחה ובגלל זה אני לא לקחתי את זה כאופציה".

"במקום שמישהו יבוא וייתן לנו רשת ביטחון אמיתית, הם נותנים לנו לעבור שבעה מדורי גיהינום", אומר נדב. לדבריו, מכללת אורט הרמלין הייתה המכללה הכי צפונית שמאפשרת לימודי ערב להנדסת מכונות וכעת, המרחק רק מתעצם, "זה מכשול רציני, במקום לנסוע שעה אני צריך לנסוע שעה וחצי לכל כיוון, וזה אחרי יום עבודה וכל הסידורים שמסביב", אומר נדב.

ןילמרה טרוא לש םיטנדוטסל אל ?'ב ידעומ
הקשיים לא מפסיקים להפציע, שכן לא רק שהסטודנטים נקלעו לסיטואציה הזו, לא ניתנת להם הזכות לגשת למועדי ב' במידת הצורך.

המל"ג אומנם נתן היתר הארכה למוסד בכדי שיוכלו לסיים את הסמסטר, אך לטענתם הם עדיין נפגעים, "הודיעו לנו שלא יהיו לנו מועדי ב' כי הם מתקיימים בעוד חודש והמוסד אמור להיסגר עוד שבוע", אומר הרשליקוביץ. מי שלא יעבור את הקורסים במועד א', ייאלץ לעשות שוב את הקורס".

למועדי א' ניגשו במקביל ללחצים והפחדים מסגירתו על המוסד, "הראש שלך לא בלימודים אלא בלחצים, כי לא בטוח יקבלו את הקורס וכדי שאולי כן יקבלו אותו, צריך להוציא ציון גבוה", מוסיף הרשליקוביץ. "אני נמצאת לקראת סיום הלימודים", משתפת בר נוי, "ופתאום אני צריכה לחפש את עצמי מחדש, זה בעייתי".

ג"למה תבוגת
מהמועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) נמסר כי "בהתאם להתחייבותה של המכללה האקדמית להנדסה הרמלין, החתימה המכללה את הסטודנטים, על כך כי המכללה קיבלה אישור לפתיחת 3 תכניות לימודים, אך היא עדיין איננה מוסמכת להעניק תארים, ובמידה שלא תוסמך להעניק את התארים, תעניק המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה רשת בטחון לסטודנטים.

"יוזכר כי המוסד אינו עומד בתנאים בהם ניתן להאריך את תוקף ההיתר שניתן לו בלי שיעמוד באופן מלא בדרישות.

"מתוך דאגה ואחריות לעתיד הסטודנטים במוסד, בנוסף לרשת הביטחון המקורית המבוססת כאמור על המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, המל"ג פעלה לקבלת התחייבויות בכתב משלושה מוסדות נוספים לקליטת הסטודנטים בתכניות השונות, כך שיוכלו להשלים את לימודיהם (המכללה האקדמית להנדסה ת"א אפקה, המרכז האקדמי רופין ואוניברסיטת אריאל, לרבות קיום מסלולים ללימודי ערב).

"המל"ג בשיתוף עם התאחדות הסטודנטים פועלים ללא לאות למציאת פיתרונות פרטניים לסטודנטים, כך שיוכלו להשלים את לימודיהם ולהיות זכאים לתואר אקדמי. כמו כן המל"ג הנחה וביקש מהמוסדות שהסכימו להעניק רשת ביטחון לסטודנטים, לגלות גמישות באופן מקסימלי ולסייע לסטודנטים, ככל הניתן, על מנת למזער את הפגיעה בהם.

"עוד נציין, כי בימים אלה מתקיימים "ימים פתוחים" במכללות אלה, המיועדים לסטודנטים באורט הרמלין, על מנת שאלה יוכלו לקבל מענה וסיוע מיטבי בהתאם לצרכים ולרצונות שלהם".

גרסה להדפסה שלח לחבר

 
Copyright © 2017 yoram learning LTD. All rights reserved פרסם ביורם