English French Italian German Russian Spanish
כניסה לשותפים כניסה ללקוחות
:שם משתמש
:הכנס סיסמא
לקוח/מפרסם, נשמח לעמוד לרשותך!
יורם לימודים בע"מ (מקבוצת וואלה!)
טלפון: 03-7174413 פקס: 03-7174425
צור קשר אודות תוכן ומוצרים נתונים ורייטינג אפשרויות הפרסום ברנז'ה
םיבושח םיחותפה םימיה :םידומילל םידמעומ
יום שלישי, 23 באוקטובר 2012, 8:30 רנגו הבול :תאמ
תובושתה ?דומיל םוחת תודקוממ םידומיל תוכורעת לע םידומילל םידמעומה םיבשוח המו חותפה םויל םיטנדוטס ךושמל רשפא ךיא תעדל םיצור ,םתוא לטבל וא םיחותפה םימיה תא ריאשהל םא םיטבלתמ
:עוד בכתבה
כבר שנים ארוכות שהימים הפתוחים מלווים את המועמדים ללימודים בתחילת דרכם האקדמית, אבל האם הם באמת תורמים? מה הכי חשוב להם? ואיך אפשר לשפר אותם ולקלוע לצרכים של הסטודנטים לעתיד?

סקר "יורם לימודים" בא לפתור את הדילמות ולסייע לכם להבין טוב יותר מה חושבים המועמדים ללימודים על הימים הפתוחים, מה הם רוצים למצוא בהם ואיך אפשר לדרבן אותם להגיע.

בסקר, שהתבצע בתחילת חודש דצמבר השנה, השתתפו 900 איש, בגילאי 18-35. הנסקרים הינם גולשי יורם לימודים שהתעניינו בלימודים אקדמיים בשנתיים האחרונות.

םיבושח םיחותפה םימיה - %90
90% - הימים הפתוחים חשובים
(ShutterStock - 'צ) דואמ בושח - םיחותפ םימיב רוקיב
כ- 90% מהנסקרים העידו שחשוב להם להגיע לימים הפתוחים, מתוכם – 66% אמרו כי זה חשוב להם במידה רבה ורבה מאוד ו- 24% ציינו כי זה חשוב להם במידה בינונית. רק כעשרה אחוזים ציינו כי זה חשוב להם במידה נמוכה ומטה. מי שרואים את החשיבות הרבה ביותר בימים הפתוחים הם המועמדים ללימודי תואר ראשון ולימודי הנדסאי.

םימרות םיחותפה םימיה - %90
כ- 90% סבורים שהימים הפתוחים תורמים בבחירת מוסד הלימודים – 63% ציינו כי הם תורמים במידה רבה או רבה מאוד ו- 27% אמרו כי הם תורמים במידה בינונית. 10% ציינו כי הם תורמים במידה נמוכה ומטה, כאשר רק כ- 1.6% מתוכם חושבים שהימים הפתוחים לא תורמים כלל.

חותפ םויב רקבל םינווכתמ אל הייסולכואה ללכמ %4 קר
מהנתונים שאספנו עולה כי רק 4% מכלל האוכלוסייה לא מתכוונים לבקר באחד מהימים הפתוחים. 38% מהנסקרים היו לפחות ביום פתוח אחד ולכ- 58% יש רצון להגיע ליום פתוח, אולם טרם הזדמן להם.

דומילה גוח לע עדימ תלבק - בושח יכה
הכי חשוב - קבלת מידע על חוג הלימוד
?םיחותפה םימיב םידומילל םידמעומל בושח יכה המ
הפרמטרים החשובים ביותר למועמדים ללימודים המבקרים בימים הפתוחים הם: קבלת מידע על חוג הלימודים שבו הם מתעניינים (71%), קבלת מידע על מגוון חוגי הלימוד שיש במוסד (60%), תחושה כללית של האווירה במוסד (52%), התרשמות מאוכלוסיית הסטודנטים (37%). הדבר שהכי פחות מעניין את הסטודנטים הוא מתקני הלימוד השונים – כיתות לימוד, קפיטריה וכיוצא באלה. רק 29% העידו כי זה אחד הדברים החשובים להם.

דחא דומיל םוחתב תודקמתמה םידומיל תוכורעת םיפידעמ - %74
בסקר הקודם של "מדד יורם" נמצא כי מועמדים ללימודים קודם בוחרים את תחום הלימוד ורק לאחר מכן את המוסד בו הם רוצים ללמוד. הסקר הנוכחי מחדד את הנקודה הזו, כאשר כ- 74% מהנשאלים מצהירים שהם יעדיפו ללכת לתערוכת לימודים המתמקדת בתחום הלימודים שמעניין אותם ומרכזת את כל מוסדות הלימוד המלמדים את התחום, מאשר להגיע לימים הפתוחים במתכונת הנוכחית.

בסקר נוסף שערכנו במקביל נמצא כי גם מועמדים ללימודים בני 35 ומעלה מעדיפים בצורה מובהקת - 77.5% - ללכת לתערוכת לימודים המרכזת תחום מסוים בלבד.


קישורים:
םידומיל דסומ ךכ רחא ,םוחת םירחוב םדוק - "םרוי דדמ"

תוגלמו םושירה ימדב תוחנה ועיצה ?םידמעומ ךושמל םיצור
רוצים למשוך מועמדים? הציעו הנחות בדמי הרישום ומלגות
(ShutterStock - 'צ) דבוע דימת - תובטה ,דימת ומכ
כמו בכל תחומי החיים, גם בעולם הלימודים הנחות ומבצעים יכולים להיות שם המשחק. 60% מהנשאלים אמרו כי היה יותר סיכוי שהם היו מגיעים לימים פתוחים המציעים למבקריהם מלגות והנחות כספיות. בנוסף, 30.7% השיבו ש"אולי – תלוי בגובה ההנחה המוצעת". מהנתונים עולה עוד ש- 56% מבין אלו שלא היו מעולם בימים הפתוחים, היו שוקלים בחיוב להגיע לאירועים המציעים למבקריהם הנחות כספיות שונות.

בנוסף, בדקנו מה דעתם של המועמדים ללימודים לגבי מתן הנחה בדמי הרישום ללימודים. הנחקרים נשאלו האם ירשמו ביום הפתוח למוסד לימודים המציע להירשם לשורותיו ללא דמי רישום. 58.8% השיבו כי יעשו זאת רק אם בכל מקרה הם התכוונו להירשם למוסד, ו- 33.2% השיבו כי יגיעו וירשמו לכל מוסד שיציע להם הרשמה בחינם ביום הפתוח.

תודסומה יגוס לכב םיחותפה םימיל תכלל ונל בושח - %50
53% מהנסקרים לא פוסלים את האפשרות כי יעדיפו לקחת חלק בימים פתוחים וירטואליים על פני הימים הפתוחים המסורתיים.

מרבית הנחקרים לא נותנים חשיבות יתר לשאלה האם הימים הפתוחים הם של האוניברסיטאות או של המכללות וכ- 50% אומרים שחשוב להם ללכת לימים הפתוחים בכל סוגי מוסדות הלימוד. עם זאת עבור כ- 31% יותר חשוב ללכת לימים הפתוחים של האוניברסיטאות, לעומת 17% שאומרים כי יותר חשוב להם ללכת לימים הפתוחים של המכללות.

* לובה וגנר היא ססטיסטיקאית המתמחה באנליזה שיווקית.


קישורים:
ynet םע עובק הלועפ ףותיש םכסה םתחנ
?הללכמ וא הטיסרבינוא ירגוב :הדובע אוצמל יוכיס רתוי שי ימל
?תוללכמב ישילש ראות היהי םאה

גרסה להדפסה שלח לחבר

 
Copyright © 2017 yoram learning LTD. All rights reserved פרסם ביורם