יורם לימודים פורטל הלימודים והסטודנטים
    1. חפש


ייעוץ אישי חינם
בוא נמצא ביחד את מוסד
הלימודים המתאים לך ביותר
מאשר/ת לשלוח חומר פרסומי.
-קישורים פרסומיים-
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
-פרסומת-

מאות קורסים
מותאמים למוסד הלימוד שלך
יותר למשתחרר
מצליחים באזרחות מהרגע הראשון
-וואלה SCHOOL-

רוצה עוד 50 נק' בפסיכומטרי?
מחפש קורס להעשרת הידע?
כבר לא צריך להוציא כסף על מורה פרטי

-סקר-

הקורס הכי מיותר באוניברסיטה
קישורים מומלצים בסטודנטים
המכללה האקדמית ספיר
המרכז הבינתחומי הרצליה
המכללה האקדמית גליל מערבי
המכללה האקדמית נתניה
המכללה האקדמית כנרת
אורט
המכללה האקדמית עמק יזרעאל
המכללה האקדמית תל חי
מכללת תל חי
מכללת נצרת עלית
מכללת רידמן
הקריה האקדמית אונו
אוניברסיטת אריאל בשומרון
ןחבמ ךמס לע םיטפשמל הלבק :הפיח תטיסרבינוא
יום שלישי, 27 במאי 2014, 11:42 רגנוי לג :תאמ
הבורקה םידומילה תנשב רבכ ףקותל סנכי שדחה ךלהמה .הלבק ןחבמ ךמס לע ראותל לבקתהל םיטפשמ ידומילל םידמעומל תרשפאמו קחשמה תא יללכ תא הנשמ הפיח תטיסרבינוא
אוניברסיטת חיפה: קבלה למשפטים על סמך מבחן
(sutterstock -'צ) הינש תונמדזה ךל ןתיתש הניחבה
אוניברסיטת חיפה משנה את חוקי המשחק ומוכנה לקבל מועמדים ללימודי משפטים שלא רק על סמך ציוני הפסיכומטרי, אלא על בסיס מבחן מעבר לפקולטה. הבחינה תיערך בקרב מועמדים אשר קרובים לסף הקבלה הרשמי עם דגש על יכולת חשיבה משפטית.

השינוי בשיטת הקבלה יעניק למועמדי הפקולטה הזדמנות שנייה במידה ושקלול ממוצע הבגרות והבחינה הפסיכומטרית שלהם אינו עובר את סף הקבלה.

"רק מי שציוני הבגרות והפסיכומטרי שלו טובים יוכל לגשת למבחן ההתאמה. אבל במקום לקבוע נקודה אחת שמעליה המועמד מתקבל ומתחתיה הוא נדחה, אנחנו קובעים טווח של ציונים, שמעליו המועמד או המועמדת מתקבלים, מתחתיו הם נדחים ובתוך הטווח הם מקבלים הזדמנות להוכיח עצמם במבחן ההתאמה", מוסיף, סגן דיקן הפקולטה למשפטים, פרופ' אורן גזל אייל.

פרופ' גזל מסביר כי השינוי הגיע בעקבות הפיילוט שביצע במהלך שנה שעברה, "בדקנו את הסטודנטים שהגיעו עם נתונים התחלתיים גבוהים ואת הציונים הרציפים שלהם במהלך השנה. מצאנו כי אכן קיים קשר אך הוא אינו מספיק חזק.

"נמצאו גם סטודנטים עם סכם גבוה שההצלחה שלהם בלימודים הייתה נמוכה. בנוסף נראה כי ההצלחה במבחן הקבלה המקדים, מנבאת ממוצע ציונים גבוה יותר במהלך שנת הלימודים הראשונה".

המהלך החדש יכנס לתוקף לקראת שנת הלימודים תשע"ה וכן לבחינה נקבעו שני מועדים. למועד הראשון של הבחינה אשר יתקיים ב-1 ליוני נרשמו כבר כארבעים מועמדים.

פרופסור גזל מאמין כי ציון הפסיכומטרי איננו הכלי היחידי להערכת המועמדים, "הפסיכומטרי והבגרות לא חזו טוב מספיק את יכולותיהם של הסטודנטים. בסופו של יום, לימודי משפטים שונים מלימודי כלכלה, מחשבים הנדסה או שפות וציון הקבלה של הפסיכומטרי לא עושה הבחנה בין התחומים השונים".

לדבריו, מטרת המבחן היא לא להחליף או לבטל את הפסיכומטרי, אלא לתת הזדמנות נוספת לאותם סטודנטים מתנדנדים, כאלה שהציונים שלהם מתקרבים לסכם.

"הכוונה שלי במהלך זה הייתה לעלות את רמת הסטודנטים ולבצע מיון טוב יותר, לאפשר לסטודנטים נוספים שלא היו מתקבלים לנסות ולהוכיח את עצמם ולקלוט את מי שיהיו המשפטנים הטובים ביותר.

"לשם כך עלינו לבחון אם הם צפויים להיות המשפטנים הטובים ביותר, ולא להסתפק בהערכה כללית של ציון הפסיכומטרי שלהם", מסביר פרופסור גזל.

יש לציין כי מועמד בעל סכם מספיק גבוה עבור ללימודי משפטים, לא יצטרך לעבור את הבחינה.

קישורים:
םיטפשמ ידומיל
רוכינהמ תאצוי ביבא לת תטיסרבינוא
קובסייפב םידומיל םרוי

גרסה להדפסה שלח לחבר

פנייתך נשלחה בהצלחה
X
עשה לנו לייק ונמשיך לעזור לך גם בפייסבוק
המלגות הכי שוות
מתי יש ימים פתוחים
תחומי לימוד חדשים